Хотин-қизлар ҳуқуқий саводхонлиги оширилмоқда
Халқ депутатлари Зомин туман кенгаши депутати М.Қўлдошев, ўзи сайланган ҳудуддаги фуқаролар, маҳалла фаоллари ҳамда вакиллари билан учрашиб, у ерда олис қишлоқларда яшовчи аёллар ва ёшлар билан суҳбат ўтказиб, қишлоқларда яшовчи аёлларни турмуш шароитини яхшилаш бўйича тушунчалар берилди.
Шунингдек, уларга бугунги кунда яратилган имкониятлардан самарали ва унумли фойдаланиб, тадбиркорлик ва ўзини ўзи банд қилиш бўйича касбга ўргатиш мақсадида ташкил этилган курсларда таҳсил олиб фаолият бошлашлари ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
Мазкур тадбирда хотин-қизлар томонидан берилган саволларга атрофлича жавоблар берилди. Ташкил этилган махсус курсларда ўқиш истагини билдирганлар рўйхатлари шакллантирилиб, келгусида ўқиш учун ташкил этилган махсус курсларга тавсия этилди.

Deputy of Zomin District Council of People’s Deputies M. Quldoshev met with citizens, mahalla activists, and representatives of the district where he was elected, held a conversation with women and young people living in remote villages, and gave insights on improving the living conditions of women living in the villages.
They were also given detailed information on how to efficiently use the opportunities created today and start working by studying in the courses organized for training in entrepreneurship and self-employment.
At this event, detailed answers were given to the questions asked by the women. The lists of those who expressed their desire to study in the organized special courses were formed and recommended to the organized special courses for future studies.