Китоблар тўплами совға қилинди
Ўзбекистон Халқ демократик партияси Нишон тумани кенгаши томонидан туман Ахборот кутубхона марказига 20 дан ортиқ бадиий китоблар тўплами тақдим этилди.
Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 32 йиллиги муносабати билан "Янги ҳаёт учун, Янги Ўзбекистон учун!" деган бош ғояни ўзида мужассам этган ташкилий-амалий, маънавий-маърифий тадбирлар ҳамда тарғибот-ташвиқот ишлари Нишон туманида доимий равишда олиб борилмоқда.
- Туманимизда энг биринчи бўлиб бир-биридан ажойиб китоблар тўпламини Халқ демократик партияси Нишон туман кенгаши совға қилди, биз кутмагандик бағоятда хурсандмиз ва Халқ демократик партияси аъзоси эканлигимиздан фахрланамиз. Мустақиллигимизга катта совға бўлди, - деди кутубхона ходимларидан бири.

ВРУЧЕНА БОГАТАЯ КОЛЛЕКЦИЯ КНИГ
Нишанский районный Кенгаш Народно-демократической партии Узбекистана передал районному информационно-библиотечному центру более 20 коллекций художественной литературы.
По случаю 32-й годовщины независимости Республики Узбекистан в Нишанском районе проводятся организационно-практические, духовно-просветительские и другие мероприятия, воплощающие основную идею «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!».
— Нишанский районный Кенгаш Народно-демократической партии первым передал замечательную коллекцию книг, —сказал один из сотрудников библиотеки. — Мы очень рады и гордимся тем, что являемся членами Народно-демократической партии. Это большой подарок ко Дню независимости.