Марказий Кенгаш

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши аъзолари

РЎЙХАТИ

 

Фамилияси, исми ва отасининг исми

Иш жойи ва лавозими

Республика партия фаоллари (20 нафар)

1.               

Иноятов

Улуғбек Ильясович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси

2.               

Вафаев

Улуғбек Назарович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Ташкилий-назорат ва кадрлар билан ишлаш масалалари бўйича раис ўринбосари

3.               

Дарханов

Меҳрожиддин Қобилович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Мафкура ва тарғибот-ташвиқот масалалари бўйича раис ўринбосари

4.               

Варисова
Максуда Азизовна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Депутатлик бирлашмаларининг ишини мувофиқлаштириш ва Жамоатчилик қабулхоналари билан ишлаш масалалари бўйича раис ўринбосари

5.               

Абдуллаева

Шарбат Зулпикаровна

Тошкент молия институти ўқитувчиси, иқтисод фанлари доктори, профессор

6.               

Абдурахманов

Шохрухмирзо Талибджанович

Хусусий тадбиркор

7.               

Бадалова

Максуда Умаровна

«Xalqaro Hamkorlik Markazi» акциядорлик компанияси ITC-Халқаро савдо маркази менжери

8.               

Баситханова

Эльмира Иркиновна

Ўзбекистон Республикаси бош вазири ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

9.               

Ельшов

Михаил Леонидович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши бош консультанти

10.           

Исламова

Дилфуза Дилшодовна

Тошкент шаҳар халқ таълими бош бошқармаси раҳбари ўринбосари

11.           

Каромова

Комила Зайдуллаевна

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитасининг аъзоси

12.           

Киргизбаев

Абдугаппор Каримжонович

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитасининг раиси

13.           

Остонов

Сафар Остонович

“Ўзбекистон овози” ва “Голос Узбекистана” газеталари бош муҳаррири

14.           

Пардаев

Нурмуҳаммад Амирович

“Алоқaбанк” акциядорлик тижорат банкининг бўлим бошлиғи

15.           

Раматов

Ачилбай Жуманиязович

 

Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари, Ўзбекистон Қаҳрамони

16.           

Юнусова

Алия Туйгуновна

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Демократик институтлар, нодавлат ташкилотлар ва фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари қўмитасининг аъзоси

17.           

Юсупов

Боймурат Джумаевич

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Депутатлик бирлашмаларининг ишини мувофиқлаштириш ва Жамоатчилик қабулхоналари билан ишлаш бўлими бошлиғи

18.           

Кетмонов

Хатамжон Абдурахмонович

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Таълим сифатини назорат қилиш давлат инспекцияси бошлиғининг биринчи ўринбосари

19.           

Абдуллаев

Камил Кадамович

Ўзбекистон Ногиронлар жамияти Марказий Бошқаруви раиси

20.           

Тулаганова

Гулчехра Захитовна

Тошкент давлат юридик университетининг “Жиноят-процессуал ҳуқуқи” кафедраси доценти

Қорақалпоғистон республика ташкилотидан

21.           

Ешимбетов

Халилла Бекимбетович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Қорақалпоғистон республика кенгаши раиси

22.           

Курбанбаев

Қуатбай Джанбулович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Хўжайли туман кенгаши раиси

23.           

Аллаяров

Қонисбай Турдимамбетович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Нукус туман кенгаши ижрочи котиби

24.           

Халимов

Олимбай Аширбаевич

Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғи

Андижон вилоят ташкилотидан

25.           

Нурматов

Абдулхамид Абдухалумович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Андижон вилоят кенгаши раиси, халқ депутатлари Андижон вилоят Кенгаши депутати, партия гуруҳи раҳбари

26.           

Хасанов

Отабек

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Андижон вилоят кенгаши раиси ўринбосари

27.           

Тўйчиева

Матлубахон Камолиддиновна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Бўз туман кенгаши раиси

28.           

Каримова Зулхуморхон Хожимухамедовна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Қўрғонтепа туман кенгаши раиси

Бухоро вилоят ташкилотидан

29.           

Казимова

Робия Фатуллаевна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Бухоро шаҳар кенгаши раиси

30.           

Набиева

Шоҳиста Ташпулатовна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Бухоро вилоят кенгаши раиси ўринбосари

31.           

Фазилов

Акбар Алишерович

Бухоро нефтни қайта ишлаш заводи унитар корхонаси директори

32.           

Остонов

Раззоқ Маризаевич

Аму Бухоро машина каналидан фойдаланиш вилоятлараро бошқармаси бошлиғи, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси

Жиззах вилоят ташкилотидан

33.           

Ўразбоев

Урал Камолович

Ўзбекистон ХДП Жиззах вилоят кенгаши раиси

34.           

Бобоева

Мехринисо Усмоновна

Ғаллаорол туман Хотин-қизлар қўмитаси раиси, туман ҳокими ўринбосари

35.           

Негматова

Халима Утабовна

Ғаллаорол шаҳар Хотин-қизлар қўмитаси раиси, туман ҳокими ўринбосари

Навоий вилоят ташкилотидан

36.           

Нуруллаев

Мақсуд Шарофович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Навоий вилоят кенгаши раиси

37.           

Рузиева

Гулчеҳра Яндашовна

Хусусий тадбиркор

38.           

Қосимов

Баҳодир Эркинович

Навоий кон металлургия комбинати давлат корхонасига қарашли Марказий кон бошқармасига қарашли Ахборот коммуникация технологиялари маркази бошлиғи ўринбосари

39.           

Валиева

Раъно Насимовна

Қизилтепа тумани “Валиобод” фермер хўжалиги раҳбари

Наманган вилоят ташкилотидан

40.           

Абдуллаев

Равшан Набиевич

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Наманган вилоят кенгаши раиси

41.           

Абдурахимова

Дилором Олимжановна

Наманган вилоятидаги 26-меҳрибон-лик уйи директори, халқ депутатлари Наманган вилоят Кенгаши депутати, партия гуруҳи раҳбари

42.           

Қодирова

Севара Ғанижоновна

Наманган вилоят маданият ва спорт ишлари бошқармаси тасарруфидаги Cпорт ўйинлари ва енгил атлетикага ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактабида стол тенниси  спорт тури бўйича мураббий

43.           

Мансуров

Зиёвиддин

Наманган вилояти матбуот ва ахборот бошқармаси бошлиғи

Самарқанд вилояти ташкилотидан

44.           

Усманов

Мажитхон Тўрахонович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Самарқанд вилоят кенгаши раиси

45.           

Бердиева

Зайнаб Файзуллаевна

Каттақўрғон туманидаги 20-мактаб директори, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси

46.           

Булакова

Лола Сулаймановна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Иштихон туман кенгаши раиси

47.           

Бўронов

Эркин Асатович

 

Ўзбекистон ХДП Самарқанд вилоят кенгаши бош референти 

Сирдарё вилояти ташкилотидан

48.           

Джалолов

Холбек Тўлқинович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Сирдарё вилоят кенгаши раиси

49.           

Tурсунбаев

Акмал Айибжан ўғли

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши Ишлар бошқарувчиси

50.           

Тошматов

Алишер Абубакирович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Янгиер шаҳар кенгаши раиси

51.           

Ярибеков

Саид Шарипович

“Сирдарё иссиқлик энергетика станцияси” касаба қўмитаси раиси

Сурхондарё вилояти ташкилотидан

52.           

Хасанова

Мавжуда Ғаниевна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Сурхондарё вилоят кенгаши раиси

53.           

Маматмуродов Алишер Раҳимович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Жарқўрғон туман кенгаши раиси

54.           

Зияев

Юсуп Мингкабилович

Сурхондарё вилояти Денов тумани 166-темир йўл машина бекати ЭЛБР-1 машинисти, Ўзбекистон Қаҳрамони

55.           

Рахимова

Райхон Абдурасуловна

“Сурхон тонги” газетаси бош муҳаррири

Тошкент вилояти ташкилотидан

56.           

Файзиева

Сайёра Мавляновна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Тошкент вилоят кенгаши раиси

57.           

Агзамов

Сражитдин Хидоятович

пенсияда, партия фаоли

58.           

Ибрагимов

Фарход Исмоилович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Чиноз туман кенгаши раиси

59.           

Туйчиев

Алим Исмоилович

“Ўзбекистон металлургия комбинати” акционерлик ишлаб чиқариш бирлашмаси электрда пўлат эритиш цехи пўлат эритувчиси, Ўзбекистон Қаҳрамони

Фарғона вилояти ташкилотидан

60.           

Мамаджанова

Дилбархон Рахматовна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Фарғона вилоят кенгаши раиси

61.           

Саидахмедов

Шамсиддин Мухторович

Чиноз нефтни қайта ишлаш корхонаси директори

62.           

Эрматов

Шавкат Хорунбоевич

 

“Маҳалла” ҳайрия жамоат фондининг Фарғона вилоят бўлими раҳбари

63.           

Умаров

Алишер Олимович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Фарғона шаҳар кенгаши раиси

Хоразм вилояти ташкилотидан

64.           

Юсупов

Рахимберган Кодирович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Хоразм вилоят кенгаши раиси

65.           

Қосимов

Боғбек

Пенсияда (Ўзбекистон фахрийларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш "Нуроний" жамғармасининг Ҳазорасп туман бўлими раҳбари)

66.           

Отажанов
Анияз Абдуллаевич

Хива тумани ҳокимлиги ташкилий-назорат гуруҳи раҳбари

67.           

Оллаберганов Хусинбой Бойназарович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Янгариқ туман кенгаши раиси

Қашқадарё вилояти ташкилотидан

68.           

Равшанов

Олим Поёнович

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Қашқадарё вилоят кенгаши раиси, халқ депутатлари Қашқадарё вилоят Кенгаши депутати, партия гуруҳи раҳбари

69.           

Муртазаев

Рашид

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Қарши шаҳар кенгаши раиси

70.           

Норова
Зилола Эшовна

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Китоб туман кенгаши раиси

71.

Умиров

Озод Очилович

Қарши шаҳар «Кўкаламзорлаштириш» ҳусусий корхонаси раҳбари

Тошкент шаҳар ташкилотидан

72. 

Бабаханов

Ҳайдар Эргашевич

Халқ депутатлари Тошкент шаҳар кенгаши депутати, партия гуруҳи раҳбари

73.           

Қосимова
Шахноза Шоюсуповна

Тошкент шаҳар Шайхонтоҳур туманидаги 20-мактаб директори

74.           

Эшметова

Нигора Асомидиновна

Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши котибияти мудири, халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати

75.           

Қурбонов

Аброржон Акбаралиевич

Ўзбекистон Халқ демократик партияси Тошкент шаҳар кенгаши раиси ўринбосари