Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан номзод Улуғбек Иноятов сайловчилар билан навбатдаги учрашувини Самарқанд вилоятида давом эттирди.
Мулоқотда вилоятдаги туман ва шаҳарлар сайловчилари, талаба-ёшлар, жамоат ташкилотлари, фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари вакиллари, маҳаллий кенгашлар депутатлари, партия фаоллари иштирок этишди.
Учрашувни Ўзбекистон Халқ демократик партияси Самарқанд вилоят Кенгаши раиси, ишончли вакил Бадриддин Насриев олиб борди. Мулоқотга киришишдан аввал ишончли вакил сайловчиларга номзоднинг таржимаи ҳоли ҳақида батафсил маълумот берди.
Президентликка номзод дастуридаги устувор йўналишларга тўхталиб, бўлажак сайлов учун электорат манфаатлари ва дастурий мақсадларидан келиб чиқиб, қуйидан юқорига қараб йўналтирилган таклифлар асосида ҳар томонлама чуқур таҳлилдан ўтказилгани, кенг қамровли дастур ишлаб чиқилганини таъкидлади. Дастурда тўққизта йўналиш орқали юзга яқин ғоя ва ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Хусусан, дастурнинг барча йўналишларида ижтимоий ҳимояни кафолатлаш, ҳуқуқлар имкониятлар тенглигини таъминлаш, кучли ижтимоий сиёсат юритиш, ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиётини шакллантириш, товар ва хизматларнинг ижтимоий мақбуллигига эришиш, суд ҳуқуқ соҳасида қонун устуворлигига қатъий риоя этиш, давлат ва жамият бошқарувини халқ ҳокимятчилиги принциплари асосида янада демократлаштириш билан боғлиқ яна кўплаб ғоя ва ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Номзод дастурида белгиланган кучли ижтимоий сиёсат юритиш билан боғлиқ ғоя ва таклифлар жамиятда ижтимоий барқарорликни мустаҳкамлашга, эҳтиёжманд қатлам вакилларининг ҳуқуқ ва манфаатлари ҳимояси кафолатини мустаҳкамлашга хизмат қилади.
Очиқ, самимий мулоқот руҳида ўтган учрашувда сайловчилар ўзларини қизиқтирган саволлар билан Президентликка номзодга мурожаат қилдилар, дастур, ундаги таклиф ва ташаббуслар ҳақида фикр-мулоҳазаларини билдирдилар.
Учрашувда сўзга чиққан фаоллар иштирокчиларни Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Дастурини қўллаб-қувватлашга, сайловда ўз фуқаролик позицияси билан фаол иштирок этишга даъват қилишди.

Candidate of the People’s Democratic Party of Uzbekistan Ulugbek Inoyatov continued his next meeting with voters in Samarkand region.
Voters of regional districts and cities, students, youth, public organizations, representatives of civil society institutions, deputies of local councils, and party activists participated in the dialogue.
The meeting was led by the authorized person Badriddin Nasriyev, the Chairman of Samarkand Regional Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan. Before starting the dialogue, the authorized person gave the voters detailed information about the candidate’s biography.
Touching on the priorities of the presidential candidate’s program, he noted that based on the interests and program goals of the electorate, a thorough analysis was conducted based on proposals, and a comprehensive program was developed. About a hundred ideas and initiatives are being promoted in the program through nine directions.
In particular, many more ideas and initiatives related to guaranteeing social protection, ensuring equal rights and opportunities, conducting strong social policy, forming a socially oriented market economy, achieving social acceptability of goods and services, strict adherence to the rule of law in the field of judicial law, further democratization of state and community management based on the principles of people’s governance are being put forward in all areas of the program.
The ideas and proposals related to conducting a strong social policy defined in the candidate’s program serve to strengthen social stability in society, and strengthen the guarantee of protection of the rights and interests of the representatives of the needy strata of the population.
At the meeting, held in the spirit of open and sincere dialogue, the voters addressed the presidential candidate with the questions they were interested in and expressed their opinions about the program, its proposals, and initiatives.
Activists who spoke at the meeting called on the participants to support the Program of the candidate for the President of Uzbekistan from the People’s Democratic Party to actively participate in the election with their civic position.