Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан номзод Улуғбек Иноятов сайловчилар билан навбатдаги учрашувини Самарқанд вилоятида давом эттирди.
Мулоқотда вилоятдаги туман ва шаҳарлар сайловчилари, талаба-ёшлар, жамоат ташкилотлари, фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари вакиллари, маҳаллий кенгашлар депутатлари, партия фаоллари иштирок этишди.
Учрашувни Ўзбекистон Халқ демократик партияси Самарқанд вилоят Кенгаши раиси, ишончли вакил Бадриддин Насриев олиб борди. Мулоқотга киришишдан аввал ишончли вакил сайловчиларга номзоднинг таржимаи ҳоли ҳақида батафсил маълумот берди.
Президентликка номзод дастуридаги устувор йўналишларга тўхталиб, бўлажак сайлов учун электорат манфаатлари ва дастурий мақсадларидан келиб чиқиб, қуйидан юқорига қараб йўналтирилган таклифлар асосида ҳар томонлама чуқур таҳлилдан ўтказилгани, кенг қамровли дастур ишлаб чиқилганини таъкидлади. Дастурда тўққизта йўналиш орқали юзга яқин ғоя ва ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Хусусан, дастурнинг барча йўналишларида ижтимоий ҳимояни кафолатлаш, ҳуқуқлар имкониятлар тенглигини таъминлаш, кучли ижтимоий сиёсат юритиш, ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиётини шакллантириш, товар ва хизматларнинг ижтимоий мақбуллигига эришиш, суд ҳуқуқ соҳасида қонун устуворлигига қатъий риоя этиш, давлат ва жамият бошқарувини халқ ҳокимятчилиги принциплари асосида янада демократлаштириш билан боғлиқ яна кўплаб ғоя ва ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Номзод дастурида белгиланган кучли ижтимоий сиёсат юритиш билан боғлиқ ғоя ва таклифлар жамиятда ижтимоий барқарорликни мустаҳкамлашга, эҳтиёжманд қатлам вакилларининг ҳуқуқ ва манфаатлари ҳимояси кафолатини мустаҳкамлашга хизмат қилади.
Очиқ, самимий мулоқот руҳида ўтган учрашувда сайловчилар ўзларини қизиқтирган саволлар билан Президентликка номзодга мурожаат қилдилар, дастур, ундаги таклиф ва ташаббуслар ҳақида фикр-мулоҳазаларини билдирдилар.
Учрашувда сўзга чиққан фаоллар иштирокчиларни Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Президентлигига номзод Дастурини қўллаб-қувватлашга, сайловда ўз фуқаролик позицияси билан фаол иштирок этишга даъват қилишди.

Кандидат от Народно-демократической партии Узбекистана Улугбек Иноятов провел очередную встречу с избирателями из Самаркандской области.
В диалоге приняли участие избиратели районов и городов, студенческая молодежь, общественные организации, представители органов самоуправления граждан, депутаты местных Кенгашей, активисты партии.
Встречу вел председатель Самаркандского областного совета, представитель Народно-демократической партии Узбекистана Бадриддин Насриев. Прежде чем начать диалог, доверенное лицо предоставил избирателям подробную информацию о биографии кандидата.
Остановившись на приоритетных направлениях программы кандидата в Президенты, отметил, что исходя из интересов и программных целей электората был проведен тщательный анализ на основе предложений «снизу вверх» и разработана комплексная программа. В программе по девяти направлениям выдвигается около сотни идей и инициатив.
В частности, это гарантирование социальной защиты во всех направлениях программы, обеспечение равных прав и возможностей, проведение сильной социальной политики, формирование социально ориентированной рыночной экономики, достижение социальной приемлемости товаров и услуг, строгое соблюдение законности в сфере судебного права, дальнейшее укрепление государственного и общественного управления на принципах народного управления и многие другие идеи и инициативы по демократизации.
Определенные в программе кандидата идеи и предложения по проведению сильной социальной политики служат укреплению социальной стабильности в обществе, усилению гарантий защиты прав и интересов представителей малообеспеченных слоев.
На встрече, прошедшей в духе открытого и искреннего диалога, избиратели обратились к кандидату в Президенты с интересующими их вопросами, высказали свое мнение о программе, ее предложениях и инициативах.
Выступившие на встрече активисты призвали участников поддержать Программу кандидата в Президенты Узбекистана от Народно-демократической партии, проявить в выборах свою активную гражданскую позицию.