Бугун Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгашида Европада Хавфсизлик ва ҳамкорлик ташкилоти (ЕХҲТ) демократик институтлар ва инсон ҳуқуқлари бўйича бюроси (ДИИҲБ) кузатувчилари миссияси раҳбари Каэтана Де Зулуэта Оутрам, cиёсатшунос Мартина Баркер Циганикова билан партия вакиллари иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси У.Иноятов бу йилги сайлов жараёнларининг очиқ-ошкора ўтаётгани, партияларга қонунчиликка биноан тенг шароит ва имкониятлар яратилаётгани, партия сайловларда энг юқори ўринлар учун қатъий ҳаракат қилишини таъкидлади.
Партия фаолияти, дастурий мақсад-вазифалари, сайловда илгари сураётган ғоялари ҳамда марказий сайлов штабининг иш фаолияти ҳақида атрофлича маълумот берилди.
Экспертлар билан сайлов қонунчилигидаги ўзгаришларнинг аҳамияти, сайлов кампанияси даврида партия стратегияси, Сайловолди дастурининг ўзига хос хусусиятлари ҳамда партиядан кўрсатилган номзодларнинг тарғибот-ташвиқот тадбирларини самарали ташкил этиш тўғрисида фикр алмашилди.

Сегодня в Центральном совете Народно-демократической партии Узбекистана состоялась встреча представителей партии с главой Миссии по наблюдению за выборами Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) Каетаной де Зулуэтой Оутрам, а также политологом Мартиной Беркер-Циганиковой.
В ходе встречи председатель Центрального совета Народно-демократической партии Узбекистана У.Иноятов отметил, что все предвыборные мероприятия проходят в духе открытости и гласности, в соответствии с законодательством для всех партий созданы равные условия и возможности, подчеркнул, что НДПУз решительно нацелена занять набольшее количество мест на этих выборах.
Эксперты получили подробную информацию о деятельности, целях и задачах партии, работой ее центрального избирательного штаба.
Состоялся обмен мнениями касательно внесенных в избирательное законодательство изменений и дополнений, стратегии партии в ходе избирательной кампании, особенностях ее Предвыборной программы, эффективной организации мероприятий пропагандистско-агитационной кампании выдвинутых от партии кандидатов в депутаты.