Жорий йилнинг 2 декабрь куни Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгашининг мажлислар залида МДҲнинг Парламентлараро Ассамблеяси халқаро кузатувчилар миссияси вакиллари Екатерина Голоулина, Евгений Козяк, Юлия Анисимова, Станислав Ткаченко билан партия вакиллари иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси У.Иноятов партия фаолияти, дастурий мақсад ва вазифалари, сайловларга тайёргарлик ва тарғибот жараёнлари ҳақида атрофилича гапириб берди.
МДҲнинг Парламентлараро Ассамблеяси халқаро кузатувчилар миссияси вакиллари номзодларни танлаш ва рўйхатга олиш ишлари қандай ташкил этилгани, Сайлов кодексидаги меъёрлар аҳамияти, сайловолди тарғиботи давомида қанақа тарғибот усуллари ва воситаларидан фойдаланилаётгани, сайлов жараёнида партия кузатувчилари иши қай тартибда ташкил этилиши ҳақида саволлар билан мурожаат қилди.

Встреча с представителями Миссии международных наблюдателей
2 декабря текущего года в зале заседаний Центрального совета Народно-демократической партии Узбекистана состоялась встреча представителей партии с членами Миссии международных наблюдателей Межпарламентской Ассамблеи СНГ Екатериной Голоулиной, Евгением Козяком, Юлией Анисимовой и Станиславом Ткаченко.
Председатель Центрального совета НДПУз У.Иноятов подробно рассказал о деятельности партии, ее программных целях и задачах, процессе подготовки к выборам, а также ходе агитационной кампании.
Представители Миссии международных наблюдателей Межпарламентской Ассамблеи СНГ получили подробные ответы на вопросы, касательно процесса отбора и регистрации кандидатов в депутаты, роли и значении Избирательного кодекса, используемых в ходе предвыборной кампании формах и методах агитации, организации работы наблюдателей во время выборов.