Жорий йилнинг 2 декабрь куни Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгашининг мажлислар залида МДҲнинг Парламентлараро Ассамблеяси халқаро кузатувчилар миссияси вакиллари Екатерина Голоулина, Евгений Козяк, Юлия Анисимова, Станислав Ткаченко билан партия вакиллари иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси У.Иноятов партия фаолияти, дастурий мақсад ва вазифалари, сайловларга тайёргарлик ва тарғибот жараёнлари ҳақида атрофилича гапириб берди.
МДҲнинг Парламентлараро Ассамблеяси халқаро кузатувчилар миссияси вакиллари номзодларни танлаш ва рўйхатга олиш ишлари қандай ташкил этилгани, Сайлов кодексидаги меъёрлар аҳамияти, сайловолди тарғиботи давомида қанақа тарғибот усуллари ва воситаларидан фойдаланилаётгани, сайлов жараёнида партия кузатувчилари иши қай тартибда ташкил этилиши ҳақида саволлар билан мурожаат қилди.

On December 2 this year, the Central Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan hosted a meeting between the party’s representatives and members of the International Observer Mission of the CIS Interparliamentary Assembly, Ekaterina Goloulina, Eugene Kozyak, Yulia Anisimova and Stanislav Tkachenko.
Chairman of the Central Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan U. Inoyatov informed in detail about the party’s activities, its program goals and objectives, the process of preparing for the elections, as well as the course of the campaign.
Representatives of the CIS Interparliamentary Assembly’s International Observer Mission received detailed answers to questions regarding the selection and registration of candidates for the deputies, the role and significance of the Electoral Code, the forms and methods of campaigning used during the election campaign, and the organization of observers’ activities during the elections.