Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан Президентликка номзод Улуғбек Иноятовнинг ишончли вакили Халилла Ешимбетов Қорақалпоғистон Республикаси Амударё тумани сайловчилари билан учрашди.
Тадбирда Ўзбекистон Халқ демократик партияси Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши раиси, ишончли вакил Халилла Ешимбетов сайловчиларни номзоднинг таржимаи ҳоли ва сайловолди дастури билан таништирди. Жумладан, дастурда кучли ижтимоий сиёсат, арзон уй-жой ва сифатли коммунал хизмат, кафолатли ва сифатли тиббий ёрдам кўрсатиш, ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиёти, товар ва хизматларнинг ижтимоий мақбуллиги, суд-ҳуқуқ ислоҳотлари, конструктив ташқи сиёсатга оид устувор таклиф ва ташаббуслар илгари сурилган.
Халилла Ешимбетов Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг дастурий мақсади – ижтимоий давлат концепцияси экани, шу боисдан ҳам янги таҳрирдаги Конституцияда белгиланган давлатнинг ижтимоий мажбуриятларини самарали амалга ошириш механизмларини мустаҳкамлаш ҳамда демократик ижтимоий давлатни барпо этишга алоҳида эътибор қаратилгани хусусида тўхталди.
Ишончли вакил ўз маърузасида Қорақалпоғистон Республикасини ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришнинг истиқболдаги имкониятлари ҳақида тўхталди. Хусусан, номзод дастуридаги аҳоли, айниқса, ёшлар ва хотин-қизларни доимий иш билан таъминлаш, ногиронлиги бўлган ва имконияти чекланган шахслар учун барқарор иш ўринлари яратиш, ичимлик суви, электр, табиий газ таъминоти билан боғлиқ муаммоларни бартараф этишга қаратилган ташаббусларга эътибор қаратди.
Учрашувда сўзга чиққан фаоллар сайловчиларни Халқ демократик партиясидан Президентликка номзод Улуғбек Иноятовга овоз беришга чақирди.

НДП Узбекистана: встреча доверенного лица с избирателями
Халилла Ешимбетов – доверенное лицо кандидата в Президенты от Народно-демократической партии Узбекистана Улугбека Иноятова встретился с избирателями Амударьинского района Республики Каракалпакстан.
Председатель Каракалпакского Кенгаша Народно-демократической партии Узбекистана, доверенное лицо кандидата в Президенты Халилла Ешимбетов ознакомил избирателей с биографией кандидата и его предвыборной программой. Предусмотрена сильная социальная политика, обеспечение населения доступным жильем, предоставление качественных медицинских и коммунальных услуг, развитие социально направленной рыночной экономики, социальная приемлемость товаров и услуг, судебно-правовые реформы, выдвинуты предложения и инициативы по конструктивной внешней политике.
Халилла Ешимбетов отметил, что программная цель Народно-демократической партии Узбекистана – концепция социального государства, созвучная намеченным в Конституции в новой редакции нормам по укреплению механизмов реализации социальных обязательств государства и формирования демократически-правового государства.
Доверенное лицо в своем докладе отметил возможности социально-экономического развития Республики Каракалпакстан. В частности, он обратил внимание на намеченные в программе кандидата инициативы по вопросам трудоустройства населения, особенно женщин и молодежи, создания постоянных рабочих мест для инвалидов и лиц с ограниченными возможностями, устранения проблем в водо-, электро- и газоснабжении.
Выступившие на мероприятии активисты призвали избирателей отдать свои голоса за кандидата на пост Президента от Народно-демократической партии Узбекистана Улугбека Иноятова.