Ўзбекистон ХДП Ғаллаорол тумани кенгаши ҳамда тумани “Нуроний” жамғармаси бўлими, туман маънавият ва маърифат бўлинмаси билан ҳамкорликда маҳалла фуқаролар йиғинларидаги кексалар, маҳалла фаоллари билан 15-сон мусиқа ва санат мактабида учрашув ўтказилди.
Учрашувда туман партия кенгаши раиси К.Усмонов, вилоят партия кенгаши депутати Ш.Сафарова сўзга чиқиб, маҳаллаларда эрта турмушнинг олдини олиш ҳақида сўз борди. Нотинч оилалардаги низолар ва оилавий ажримларни камайтириш, тўй-ҳашамларни ихчамлаштириш, аҳолини, айниқса ёшларни ободонлаштириш ишларига ўргатиш, оилавий қадриятларни тарғиб қилиш борасида ҳам фикр-мулоҳазалар билдирилди.
Шунингдек, кексаларнинг ўгитлари, намунавий ҳаёт йўллари ва тажрибаларини аҳоли ўртасида кўпроқ тарғибот-ташвиқот қилиш лозимлиги таъкидланиб, қатор вазифалар белгилаб олинди.

A meeting was held with the elderly people of the mahalla assemblies and activists at the Music and Art School No. 15 in cooperation with the Gallaaral District Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, the Department of the District “Nuroniy” Foundation, and the District Department of Spirituality and Enlightenment.
At the meeting, the Chairman of the District Party Council, K. Usmanov, and the deputy of the Regional Party Council, Sh. Safarova spoke about preventing early marriage in mahallas. Opinions were also expressed on reducing conflicts and family divisions in turbulent families, reducing weddings, training the population, especially young people, in landscaping works, and promoting family values.
In addition, it was emphasized that older people’s teachings, exemplary ways of life, and experiences must be promoted among the population, and several tasks were defined.