Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши мажлислар залида ҳамда Ўзбекистон ХДП Сурхондарё вилоят кенгаши биносида “Ўзбекистон ХДП томонидан ўз дастурий мақсадлари ҳамда электорат манфаатларидан келиб чиқиб, аҳолини ижтимоий ва иқтисодий соҳадаги муаммолари ва уларнинг ечимлари” мавзусига бағишланган онлайн ўқув бўлиб ўтди.
Унда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари, Ўзбекистон ХДП Марказий Кенгаши масъуллари, Ўзбекистон ХДП Сурхондарё вилоят, шаҳар ва туман кенгаши масъуллари, Халқ депутатлари маҳаллий Кенгашлардаги партия гуруҳлари аъзолари, партия фаоллари, ёшлар ҳамда ОАВ вакиллари иштирок этишди.
Тадбирни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутати, Ўзбекистон ХДП Олий Мажлис Қонунчилик палатаси фракцияси аъзоси М.Хасанова очиб берди. Депутат кун тартибидаги масала юзасидан ўз фикр-мулоҳазаларини билдирди.
Шунингдек, Ўзбекистон ХДП Марказий Кенгаши Бошқарма бошлиғи Б.Юсупов номзодларни ўз ҳудудидан келиб чиқиб, сайловолди дастурларини ишлаб чиқиш юзасидан тавсияларини берди.
Шундан сўнг вилоят кенгаши раиси А.Пардаев вилоят, туман, шаҳарлар сайловолди дастурининг асосий устувор йўналишлари тўғрисида тўхталиб ўтди.
Тадбир давомида рўйхат асосида туманлар раислари Халқ депутатлари маҳаллий кенгашларга кўрсатилиши режалаштирилган номзодларнинг сайловолди дастурини шакллантиришда “Ҳудуддаги аҳолини қийнаётган мавжуд муаммоли масалалар ва уларнинг ечимлари юзасидан аниқ таклифлар бўйича тақдимотини(презентациясини)” намойиш этишди.

The Central Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan and Surkhandarya Regional Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan held an online training on “Problems of the population in the social and economic sphere and their solutions by the People’s Democratic Party of Uzbekistan based on its program goals and the interests of the electorate”.
Deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, officials of the Central Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, officials of Surkhandarya regional, city, and district councils of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, members of party groups in the local Councils of People’s Deputies, party activists, youth and media representatives participated in the event.
The event was opened by M. Khasanova, deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, member of the faction of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the People’s Democratic Party of Uzbekistan. The deputy expressed his opinion on the issue on the agenda.
Also, the head of the Central Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, B. Yusupov, gave his recommendations on developing pre-election programs based on candidates from their region.
After that, the chairman of the regional council, A. Pardayev, spoke about the main priorities of the region’s, district’s, and city’s pre-election programs.
During the event, the district chairpersons of the People’s Deputies, based on the list, presented the “Presentation on specific proposals regarding the existing problematic issues and their solutions” to form the election program of the candidates who are planned to be presented to the local councils.