Ёшлар — ҳар қандай жамиятнинг эртаси. Шу маънода айтадиган бўлсак, улар бугунги ва эртанги кунимизнинг ҳал қилувчи кучидир. Ҳозирда мамлакатимиз аҳолисининг 60 фоизини баркамол авлод эгалари ташкил этишини ҳисобга олсак, юрт тараққиёти кўп жиҳатдан навқирон ўғил-қизларга боғлиқ эканини янада теранроқ тасаввур этамиз.
Мамлакатимиз аҳолисининг салмоқли қисмини ташкил этадиган ёшларнинг бугунги кайфияти, қизиқишу интилишлари, маънавий-руҳий олами қандай? Ўз навбатида, уларни нима ўйлантиради ва ташвишга солади? Ўзи бугун ёшлар нималар билан банд? Уларни кўпроқ нималар қизиқтиради?
Ушбу саволларга жавоб топиш мақсадида Самарқанд вилоят уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш бошқармасида вилоят партия кенгаши ташаббуси билан ёшлар билан очиқ мулоқот ташкил этилди.
Тадбирда ёшлар билан манзилли ва тизимли ишлаш, улар учун муносиб шароитлар яратиш, замонавий билим ва кўникмага эга бўлишларини таъминлаш, уларнинг илғор ғоя ва ташаббусларини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш масаласида сўз борди. Йигит-қизлар ҳеч қаерда ишламайдиган ёшлар билан ҳар ҳафта учрашиб, уларнинг муаммоларини ўрганиш, ташаббус ва ғояларини қўллаб-қувватлаш ҳамда бандлигини таъминлаш бўйича ўз таклифларини баён қилишди. Муаммоларни ҳал этишда ҳар бир депутат фаол бўлиши кераклиги, ёшлар масаласи кун тартибидаги асосий масала экани таъкидланди.
ЎзХДП Самарқанд вилоят кенгаши раиси Баҳодир Неъматов бошқарма ёшларини байрам билан табриклаб, уларга совғалар топширди. Тантанали тадбирда партияга хайрихоҳ, унинг дастурий-мақсадларини қўллаб-қувватлаш ва амалга оширишга аҳд қилган 15 нафар ёш ходимлар партия сафига қабул қилинди.
Ёшлар куни муносабати билан бошқармада фаолият юритиб келаётган ёшларга байрам совғалари топширилди.

Молодежь – будущее любого государства, решающая сила нашего сегодняшнего и завтрашнего дня. Сегодня более 60 процентов населения нашей страны составляет молодежь, что дает возможность еще глубже осознать роль и значение молодого поколения для дальнейшего развития и процветания нашего государства.
Каковы сегодня настроение, интересы, мечты и устремления молодежи? Какие вопросы ее больше интересуют и волнуют?
Для того, чтобы найти ответы на эти и многие другие вопросы по инициативе областного совета партии в Самаркандском областном управлении жилищно-коммунального обслуживания был организован открытый диалог с молодежью.
В ходе мероприятия говорилось о вопросах адресной и системной работы с молодежью, обеспечения получения ей современных знаний и навыков, всесторонней поддержки ее идей и инициатив. Были высказаны предложения по проведению каждую неделю встреч с безработной молодежью, изучению их проблем и забот, поддержке инициатив, талантов и способностей, обеспечению занятости. Отмечалось, что каждый депутат должен быть ответственен за решение проблем молодежи, рассматривать их в числе главных вопросов повестки дня.
Председатель Самаркандского областного совета НДПУ Баходир Негматов поздравил молодежь с их праздником, передал праздничные подарки. На мероприятии 15 юношей и девушек, поддерживающих программные цели и задачи партии и решивших участвовать в их реализации, были торжественно приняты в ряды НДПУ.