Ўзбекистон Халқ демократик партияси Сурхондарё вилоят кенгашининг пленумида партия ташкилотлари ва депутатлик бирлашмалари фаолиятини кучайтириш билан боғлиқ долзарб масалалар муҳокама этилди. Пленумда ташкилий масала ҳам кўриб чиқилиб, Алишер Очилович Пардаев вилоят кенгаши раиси лавозимига сайланди.
А.Пардаев 1970 йили Сурхондарё вилоятида туғилган. 1997 йили Термиз давлат университетини тамомлаган. Узоқ йиллар халқ таълими тизимида ишлаган, Сурхондарё вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи, Термиз давлат университети ҳузуридаги халқ таълими ходимларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш ҳудудий маркази директори вазифаларида фаолият юритган.

Избран председатель Сурхандарьинского областного совета
На пленуме Сурхандарьинского областного совета Народно-демократической партии Узбекистана обсуждались актуальные вопросы, связанные с усилением деятельности партийных организаций и депутатских объединений. На заседании также были рассмотрены организационные вопросы, председателем областного совета партии был избран Алишер Очилович Пардаев.
А. Пардаев родился в 1970 году в Сурхандарьинской области. В 1997 году окончил Термезский государственный университет. Много лет работал в системе народного образования, был начальником Сурхандарьинского областного управления народного образования, директором территориального центра переподготовки и повышения квалификации работников народного образования при Термезском государственном университете.