Ўзбекистон Халқ демократик партияси Сурхондарё вилоят кенгашининг пленумида партия ташкилотлари ва депутатлик бирлашмалари фаолиятини кучайтириш билан боғлиқ долзарб масалалар муҳокама этилди. Пленумда ташкилий масала ҳам кўриб чиқилиб, Алишер Очилович Пардаев вилоят кенгаши раиси лавозимига сайланди.
А.Пардаев 1970 йили Сурхондарё вилоятида туғилган. 1997 йили Термиз давлат университетини тамомлаган. Узоқ йиллар халқ таълими тизимида ишлаган, Сурхондарё вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи, Термиз давлат университети ҳузуридаги халқ таълими ходимларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш ҳудудий маркази директори вазифаларида фаолият юритган.

Chairman of Surkhandarya Regional Council elected
At the plenum of Surkhandarya Regional Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, the current issues related to strengthening the activities of party organizations and deputy associations were discussed. Organizational issues were also discussed at the meeting. Alisher Ochilovich Pardayev was elected Chairman of the Regional Council of the party.
Pardayev was born in 1970 in Surkhandarya region. He graduated from Termez State University in 1997. For many years he worked in the public education system, was the Head of Surkhandarya regional department of public education, the Director of the territorial center for retraining and advanced training of public education workers at Termez State University.