Халқ демократик партиясининг асосий ғояси ижтимоий демократик давлат қуришдир. Сайловолди тадбирларида ана шу ғояларни янгича форматда тарғиб этишга интилмоқда. Тадбирларда фақатгина куй қўшиқлар эмас, балки партиямизнинг асосий ғояси халқимиз билан ўртоқлашилди, одамларнинг таклифлари олинди.
ЎзХДП Сирдарё вилоят кенгаши Гулистон шаҳар партия кенгаши билан биргаликда Алишер Навоий номли “Билимдонлар маскани”да янгича усулда ўтказилган тарғибот тадбири бунинг амалий ифодаси бўлди, дейиш мумкин.
Дастлаб веломарафон ташкил этилди. Ғолиблар тақдирланди.
Янгича форматдаги тарғибот тадбирини вилоят партия кенгашининг ёши улуғ фаоллари кириш сўзиб билан очиб, сайловларнинг юртимиздаги демократик жараёнларни жадаллаштиришдаги аҳамияти, партиянинг янги Сайловолди дастурида белгиланаётган асосий ғоя ва вазифалар ҳақида қисқача маълумот берди.
Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси ўринбосари Меҳрож Дархонов одамларни ўйлантириб келаётган, партия Сайловолди дастурига киритилаётган долзарб ижтимоий масалалар, хусусан, “Яшаш минимуми” ва “Истеъмол саватчаси” тўғрисида қонунлар қабул қилиш зарурати, тиббий хизмат сифатини яхшилаш, коммунал хизматлар тарифларини мувофиқлаштириш бўйича партия илгари сураётган ташаббуслар ҳақида гапириб ўтди.
Тарғибот тадбири ногиронлиги бўлган болалар, эҳтиёжманд оилалар фарзандларига ҳам қувонч улашди. Машҳур эстрада хонандалари чиқишлари ёшларга кўтаринки ва байрамона кайфият улашди.
Халқ демократик партияси Сирдарё вилоят кенгашининг очиқ майдондаги янгича тарғибот тадбирлари вилоятининг барча ҳудудларида давом этмоқда.

Главная идея Народно-демократической партии Узбекистана – построение демократического социального государства. Именно эту идею партия пропагандирует в своих предвыборных мероприятиях. В ходе таких мероприятий участникам разъясняется суть и значение главной идеи партии, люди высказывают свои предложения.
Ярким практическим проявлением этого стало пропагандистское мероприятие, организованное в центре «Билимдонлар маскани» имени Алишера Навои города Гулистан при сотрудничестве Сырдарьинского областного совета НДПУз и Гулистанского городского совета партии.
Мероприятие началось с веломарафона. Победителям соревнования были вручены ценные призы.
Пропагандистское мероприятие нового формата вступительным словом открыли ветераны партии, которые коротко рассказали о роли выборов в ускорении демократических процессов в стране, главных идеях и задачах, намеченных в новой Предвыборной программе партии.
Заместитель председателя Центрального Совета НДПУз Мехрож Дархонов говорил о волнующих людей актуальных социальных вопросах, включенных в Предвыборную программу партии, в частности разъяснил необходимость принятия законов «О прожиточном минимуме» и «О Потребительской корзине», выдвигаемых партией инициативах по улучшению качества медицинских услуг, обеспечению приемлемости тарифов коммунальных услуг.
Пропагандистское мероприятие подарило особенно много радости детям из малообеспеченных семей, а также детям с инвалидностью. Праздничное настроение участникам подарили выступления известных эстрадных исполнителей.