Ургут туманида ўтказилган тарғибот тадбири ҳақиқий байрамга айланиб кетди
Ургут туман «Ёшлар маданият ва истироҳат боғи»да ЎзХДП байроқларини кўтариб олган ёшу-қари ургутликлар боғ томонга қараб кела бошлашди.
«Ислоҳотлар пойдевори ижтимоий ҳимоя бўлиши лозим!» шиори остидаги тарғибот тадбирини ЎзХДП Самарқанд вилоят Кенгаши раиси Мажидхон Усмонов жорий йилда бўлиб ўтадиган сайловларнинг аҳамияти ҳақида фикр билдирди, партиямиз дастурида белгилаб олинаётган асосий ғоялар аҳоли вакилларидан олинганини таъкидлади.
Тадбирда иштирок этганларнинг кўпчилиги ёшлар бўлгани учун уларга партиянинг мақсад ва вазифалари, сайлов қонунчилиги, янги Сайлов кодекси ҳақида ҳам тушунчалар берилди.
– Мен, бир неча марта сайлов жараёнларига қатнашганман, лекин, ушбу йилда бўладиган сайловлар, сайловолди тадбирлар янгича услубда ўтказилаётгани билан кўпчиликка манзур бўлмоқда, – дейди туман Нуронийлар жамғармаси вакили Ҳабиба Исмоилова. – Тадбир менга жуда ёқди, ёшлар билан бирга биз кексаларнинг ҳам кўнглимиз кўтарилиб кетди. Беморларимиз тузалиб, мусиқа ва ашулага ўйнаб кетди, деб табассум қилади онахон.
Тумандаги кам таъминланган оила фарзандларига ва ногиронлиги бор оила вакилларига, маҳалла фаолларига, аълочи коллеж ўқувчиларига совғалар топширилди.
Тадбир сўнгида хушовоз хонандаларнинг чиқишларига даврани тўлдириб онахонлар рақсга тушишди. Ҳамма хурсанд аъло кайфиятда тадбирни байрамона руҳда ўтказишди.

Urgut district of Samarkand region hosted a campaign under this motto, which turned into a real holiday.
Majidkhon Usmonov, Chairman of Samarkand Regional Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan noted that the upcoming elections this year will become an important political event in the life of the country, emphasized that the main ideas included in the new program of the People’s Democratic Party are aimed at meeting the needs and requirements of people.
Most of the participants of the event were young people. They had the opportunity to become acquainted with the goals and objectives of the party, the electoral legislation, the new Election Code.
- I attended the elections several times. However, as it is known, the current elections and pre-election events are held in a new atmosphere, which pleases voters, - said Khabiba Ismoilova, a representative of Nuroniy district fund. - Today’s event was interesting, which gave a good mood not only to youth, but also to us, representatives of the older generation. We have danced all together, sang along, actively participated in competitions.
Gifts were given to children from low-income families, persons with disabilities, makhalla activists, and excellent students.