Ургут туманида ўтказилган тарғибот тадбири ҳақиқий байрамга айланиб кетди
Ургут туман «Ёшлар маданият ва истироҳат боғи»да ЎзХДП байроқларини кўтариб олган ёшу-қари ургутликлар боғ томонга қараб кела бошлашди.
«Ислоҳотлар пойдевори ижтимоий ҳимоя бўлиши лозим!» шиори остидаги тарғибот тадбирини ЎзХДП Самарқанд вилоят Кенгаши раиси Мажидхон Усмонов жорий йилда бўлиб ўтадиган сайловларнинг аҳамияти ҳақида фикр билдирди, партиямиз дастурида белгилаб олинаётган асосий ғоялар аҳоли вакилларидан олинганини таъкидлади.
Тадбирда иштирок этганларнинг кўпчилиги ёшлар бўлгани учун уларга партиянинг мақсад ва вазифалари, сайлов қонунчилиги, янги Сайлов кодекси ҳақида ҳам тушунчалар берилди.
– Мен, бир неча марта сайлов жараёнларига қатнашганман, лекин, ушбу йилда бўладиган сайловлар, сайловолди тадбирлар янгича услубда ўтказилаётгани билан кўпчиликка манзур бўлмоқда, – дейди туман Нуронийлар жамғармаси вакили Ҳабиба Исмоилова. – Тадбир менга жуда ёқди, ёшлар билан бирга биз кексаларнинг ҳам кўнглимиз кўтарилиб кетди. Беморларимиз тузалиб, мусиқа ва ашулага ўйнаб кетди, деб табассум қилади онахон.
Тумандаги кам таъминланган оила фарзандларига ва ногиронлиги бор оила вакилларига, маҳалла фаолларига, аълочи коллеж ўқувчиларига совғалар топширилди.
Тадбир сўнгида хушовоз хонандаларнинг чиқишларига даврани тўлдириб онахонлар рақсга тушишди. Ҳамма хурсанд аъло кайфиятда тадбирни байрамона руҳда ўтказишди.

Под таким девизом в Ургутском районе Самаркандской области было организовано пропагандистское мероприятие, которое превратилось в настоящий праздник.
На мероприятии выступил председатель Самаркандского областного совета НДПУз Мажидхон Усмонов, который отметил, что предстоящие в этом году выборы станут важным политическим событием в жизни страны, подчеркнул, что вошедшие в новую программу НДПУз главные идеи направлены на удовлетворение нужд и потребностей народа.
Большинство из участников мероприятия составила молодежь. Они имели возможность ознакомится с целями и задачами партии, избирательным законодательством, новым Избирательным кодексом.
— Участвовала в выборах несколько раз. Однако, как известно нынешние выборы и предвыборные мероприятия проходят в принципиально новой атмосфере, что приходится по душе избирателям, — сказала представитель районного фонда «Нуроний» Хабиба Исмоилова. — Интересно и насыщенно прошло и сегодняшнее мероприятие, что подарило приподнятое настроение не только молодежи, но и нам, представителям старшего поколения. Все дружно танцевали, подпевали, активно участвовали в конкурсах.
Детям из малообеспеченных семей, лицам с инвалидностью, активистам махаллей, учащимся, показывающим пример в учебе, были вручены подарки.