Ўзбекистон Халқ демократик партияси “Ҳар бир инсон фаровонлиги учун” шиори остида сайловолди тарғиботини фаол ўтказмоқда.
Ана шундай учрашувлардан бири Қорақалпоғистон Республикаси Элликқалъа туманида кўтаринки кайфиятда ўтди. Турли соҳа вакиллари, ёшлар, маҳалла етакчилари қатнашган мулоқотда партиянинг янги Сайловолди дастури, номзодларнинг мақсад-вазифалари ҳақида фикр алмашилди.
Сайловнинг ижтимоий бирдамлик ва ҳамжиҳатликни мустаҳкамлашдаги аҳамиятига алоҳида эътибор қаратилиб, партия томонидан амалга оширилган хусусида маълумот берилди. Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига кўрсатилган номзодлар билан яқиндан таништирилди.
Таъкидланганидек, партия кейинги беш йиллик учун 10 та йўналиш 15 та стратегик қадамдан иборат таклиф-ташаббуслар билан чиқмоқда. Партия ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиёти тарафдори бўлиб, иқтисодиётда давлатнинг фаол роли ва иштирокини сақлаб қолиш, камбағалликни қисқартириш, ижтимоий ҳимояни кучайтиришга интилади.
Партия давлат пенсия таъминоти тизимини такомиллаштириш, пенсия ёшини ўзгартирмаслик тарафдори экани алоҳида қайд этилди.
Мулоқотда номзодлар сайловчиларнинг саволларига жавоб бериб, уларнинг фикр ва таклифларини тингладилар.
Халқ демократик партияси номзодлари ўз чиқишларида мамлакатнинг барқарор ривожланиши ва халқ фаровонлигини таъминлаш учун барча куч ва имкониятларини сафарбар қилишга тайёр эканликларини таъкидлади. Учрашувда иштирок этган сайловчилар партиянинг ғояларини қўллаб-қувватлашларини билдиришди.
Барча сўз олганлар юртдошларимизни сайловда фаол қатнашиб, Халқ демократик партияси ва унинг номзодларига овоз беришга чақирди.

The proposals of the People’s Democratic Party were also supported in Ellikkala
The People’s Democratic Party of Uzbekistan is actively campaigning under the slogan “For the well-being of every person”.
One such meeting took place in Ellikkala district of the Republic of Karakalpakstan. Representatives of various fields, young people, and community leaders participated in the dialogue and exchanged opinions about the party’s new election program and the goals and tasks of the candidates.
Particular attention was paid to the importance of the election in strengthening social unity and solidarity, and information was provided about the party’s implementation. The candidates for the deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis were closely introduced.
As noted, the party is developing proposals and initiatives consisting of 10 directions and 15 strategic steps for the next five years. The party supports a socially oriented market economy and strives to preserve the state’s active role and participation in the economy, reduce poverty, and strengthen social protection.
It was noted that the party favors improving the state pension system and not changing the retirement age.
During the dialogue, the candidates answered the voters’ questions and listened to their opinions and suggestions.
In their speeches, the candidates of the People’s Democratic Party noted that they were ready to mobilize all their strength and capabilities to ensure the stable development of the country and the well-being of the people. Voters who participated in the meeting expressed their support for the party’s ideas.
All the speakers urged our compatriots to actively participate in the election and vote for the People’s Democratic Party and its candidates.