ХДП ғоялари барча қатлам манфаатларини ҳимоя қилади
Гўзал ва ҳамиша навқирон Самарқанд шаҳри шу кунларда янада ўзгача чирой очган. Яқин кунларда мамлакатда яна бир муҳим сиёсий жараён ўтишини Самарқандда яшовчи ҳар бир фуқаро хабардор бўлиб, ҳис қилиб турибди.
Чунки Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг фаоллари, тарафдорлари, волонтёрлик гуруҳлари бўлажак сайловларни фаол тарғибот қилмоқда. Кўчаларга партиянинг бош шиори ҳамда номзодлари акс этган баннерлар осиб чиқилган. Самарқанд вилояти ҳамда шаҳрининг кўплаб ҳудудларида, жумладан “Алишер Навоий” номидаги истироҳат боғида махсус шохобча ташкил этилиб, партиянинг Сайловолди дастурдаги муҳим таклиф ва ташаббуслар мазмун-моҳияти тушунтириб борилмоқда.
Жойларда ўтказилаётган учрашувларда ҳар бир инсон фаровонлиги, жамиятимиз равнақи йўлида курашаётган партиянинг Сайловолди дастурини қўллаб-қувватлашга чақириб, унинг фаолияти ва ташаббусларига оид флаерлар, буклетлар ва янги дастур ўрин олган китобчалар аҳолига тарқатилмоқда. Сайловчилар билан мулоқотларда кучли ижтимоий-сиёсий қарашларга эга, жамият ҳаётида фаол, фидойи шахслар Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан депутатликка номзод қилиб кўрсатилгани таъкидланмоқда. Партиянинг таклиф ва ташаббусларининг мазмун-моҳияти, аҳамияти тушунтириляпти.
Хусусан, партия аҳолини арзон уй-жой билан таъминлаш ҳамда қурилиш соҳасида самарали назоратни таъминлашга эришиш учун қатор вазифаларни белгилаб олиш зарур деб ҳисоблайди. Камбағалларга жумладан, ногиронлиги бўлган шахслар, ногирон фарзандларни тарбиялаётган ота-оналар, оғир ижтимоий аҳволга тушган аёллар учун арзон уй-жойлар қурилишини янада кўпайтириш мақсадида Ижтимоий турар жойлар тўғрисидаги Қонунни қабул қилиш, қурилишлар устидан давлат назоратини кучайтириш, қурилиш жараёнларини тартибли, аҳолига ва атроф-муҳитга зарарсиз тартибда ташкил этиш, қурилишларда шовқин ва чанг-тўзон даражасини ўлчаш тизимини йўлга қўйиш, қурилишга оид талабларни кучайтириш, шу жумладан, қурилишларда яшил зона, мактаб, боғча, поликлиника, автотураргоҳ кабиларни инобатга олиш бўйича талабларни қонун даражасида қатъий белгилаш мақсадга мувофиқ деб ҳисоблайди.
Шунингдек, тарғибот тадбирларида партия ғояларининг асл мақсади ижтимоий тенглик, ижтимоий адолат принциплари асосида ишлаб чиқилгани, аҳолининг барча қатламлари манфаатларини ҳимоя қилиши таъкидланмоқда.

The beautiful and always modern city of Samarkand has become even more special these days. Every resident of Samarkand realizes and feels that another important political process will take place in the country in the near future.
Because activists, supporters, volunteer groups of the People's Democratic Party of Uzbekistan are actively promoting the upcoming elections. Banners with the main slogan of the party and candidates were hung on the streets. In many districts of the Samarkand region and the city, including in the recreation park named after Alisher Navoi, special branches have been created, the essence of the important proposals and initiatives of the party in the election program is explained.
At rallies held at the local level, everyone is called upon to support the election program of the party, fighting for the well-being of our society, and leaflets, booklets and booklets with a new program about its activities and initiatives are distributed to the population. In dialogues with voters, it is noted that the People's Democratic Party of Uzbekistan nominates people with strong socio-political views, who are active in the life of society, and who are selfless. The essence and significance of the party's proposals and initiatives are explained.
In particular, the party believes that it is necessary to define a number of tasks to provide workers with affordable housing and achieve effective control in the construction sector. In order to further increase the construction of affordable housing for low-income groups, including persons with disabilities, parents raising disabled children, and women in difficult social situations, the adoption of the Law "On Social Housing", strengthening state control over construction, orderly construction, processes and organization in an environmentally friendly way, the creation of a system for measuring noise and dust levels in construction, tightening construction requirements, including a strict definition of requirements for taking into account green areas, schools, kindergartens, clinics, parking lots in the design at the legal level is considered appropriate.
It is also emphasized that the original goal of the party's ideas was developed on the basis of the principles of social equality and social justice, and that it protects the interests of all segments of the population.