Халқ демократик партиясининг Сайловолди дастури Фарғона вилоятида ҳам кўплаб учрашувлар орқали тарғиб қилинмоқда.
Мулоқотларда дастурнинг асосий йўналишлари ва уларда акс этган таклифларнинг моҳияти халққа етказилмоқда.
Ногиронлиги бўлган шахсларнинг талаб ва эҳтиёжлари, қонуний ҳуқуқ ва манфаатларини таъминлаш учун Парламентдаги партия фракцияси ва маҳаллий Кенгашлардаги гуруҳлари миллий қонунчиликни БМТнинг Ногиронлар учун тенг имкониятларни таъминлаш бўйича стандарт қоидаларига тўлиқ мувофиқлаштиришга эришмоқчи. Шу жумладан, ногиронлар учун объектлар ва хизматларнинг қулайлиги миллий стандартларини ишлаб чиқиш ҳамда “Ногиронлиги бўлган шахсларнинг ҳуқуқлари тўғрисида”ги Қонунининг алоҳида қисми сифатида қонун даражасида мустаҳкамлашга, ўзгалар парваришига муҳтож бўлган 18 ёшгача болаларнинг касалликлари рўйхатини кенгайтириш (мушаклар дистрофияси (миодистрофия), мияча эрта атаксияси, зўрайиб борувчи ирсий атаксия сингари кабиларни киритиш) орқали доимий парваришга муҳтож бўлган болаларни парваришлаётган оилаларни давлат томонидан ижтимоий қўллаб-қувватлаш тизимини янада такомиллаштириш юзасидан устувор вазифалар белгилаб олинган.
Бундан ташқари, аҳолини арзон уй-жой билан таъминлаш ҳамда қурилиш соҳасида самарали назоратни таъминлашга эришиш учун “Ижтимоий турар жойлар тўғрисида”ги Қонунни қабул қилиш, қурилиш соҳасида жамоатчилик ҳамда давлат назоратини кучайтириш, қурилиш жараёнларини тартибли, аҳолига ва атроф-муҳитга зарарсиз тартибда ташкил этиш, қурилишларда шовқин ва чанг-тўзон даражасини ўлчаш тизимини йўлга қўйиш, қурилишларда яшил зона, мактаб, боғча, поликлиника, автотураргоҳ кабиларни инобатга олиш бўйича талабларни қонун даражасида қатъий белгилаш мақсад қилинган.
Сайловчилар билан ўтаётган кенг кўламли мулоқотларда партия ғоялари, таклиф ва ташаббуслари фуқаролар томонидан маъқулланмоқда.
Жумладан, соғлом қариш бўйича стратегияни илгари суриш орқали барча соҳаларда кекса одамларнинг фаол иштирокини рағбатлантириш, соғлиқ учун зарарли маҳсулот гуруҳларига солиқ юкини ошириш ва шу орқали соғлиқни сақлаш соҳасини қўллаб-қувватлаш интенсивлигини оширишга бағишланган ташаббуслар сайловчилар томонидан фаол қўллаб-қувватланмоқда.

The election program of the People's Democratic Party is being promoted through many meetings in Fergana region.
The main directions of the program and the essence of the proposals reflected in them are conveyed to the people.
In order to ensure the demands and needs, legal rights and interests of persons with disabilities, the party faction in the Parliament and the groups in the local councils want to achieve full harmonization of national legislation with the UN standard provisions on equal opportunities for persons with disabilities. Including the development of national standards for the accessibility of facilities and services for the disabled and as a separate part of the Law "On the Rights of Persons with Disabilities", strengthening at the legal level, expanding the list of diseases of children under the age of 18 who need care of others (muscular dystrophy (myodystrophy), early cerebral ataxia) , progressive hereditary ataxia, etc.), priority tasks have been set for the further improvement of the state social support system for families caring for children in need of constant care.
In addition, in order to provide the population with affordable housing and ensure effective control in the construction sector, the adoption of the Law "On Social Housing", strengthening public and state control in the construction sector, organizing construction processes in an orderly manner, without harm to the population and the environment , establishing a system for measuring the level of noise and dust in constructions, and strictly defining the requirements for taking into account green zones, schools, kindergartens, polyclinics, parking lots, etc. in constructions at the legal level.
The ideas, proposals and initiatives of the party are being approved by the citizens in the large-scale dialogues with the voters.
In particular, initiatives dedicated to promoting the active participation of older people in all sectors by promoting a strategy for healthy aging, increasing the tax burden on groups of products harmful to health, and thereby increasing the intensity of support for the health sector are actively supported by voters.