Депутатлик сўрови асосида ички йўллар таъмирланмоқда
Халқ депутатлари Олмазор тумани Кенгашидаги ЎзХДП депутати Зиё Паризод Азамат қизи томонидан юборилган депутатлик сўрови асосида сайлов округидаги Мухбир ва Тараққиёт кўчаларида асфальт ётқизиш ишлари олиб борилмоқда.
Депутат ҳудудга чиқиб, амалга оширилаётган ишлар жараёни билан танишди. Ўрганиш давомида йўл қопламасининг ҳолати, қурилиш-таъмирлаш ишларининг сифати ва белгиланган муддатларга риоя этилиши юзасидан масъуллар билан мулоқот қилинди.
Мазкур ишлар фуқаролар мурожаатларида кўтарилган йўл муаммоларини бартараф этишга қаратилган бўлиб, ички йўлларнинг ҳолатини яхшилаш, транспорт қатнови хавфсизлигини таъминлаш ҳамда аҳоли турмуш сифатини оширишга хизмат қилади.

На основании депутатского запроса, направленного депутатом Узбекской Народно-демократической партии (УзХДП) в Кенгаше народных депутатов Алмазарского района Зиё Паризод Азамат кизи, на улицах Мухбир и Тараккиёт её избирательного округа проводятся работы по укладке асфальта.
Депутат выехала на место и ознакомилась с ходом выполняемых работ. В ходе изучения состояния объекта с ответственными лицами были обсуждены состояние дорожного покрытия, качество строительно-ремонтных работ, а также соблюдение установленных сроков их выполнения.
Данные работы направлены на устранение проблем с дорогами, поднятых в обращениях граждан, и будут способствовать улучшению состояния внутренних дорог, обеспечению безопасности транспортного движения и повышению качества жизни населения.