Халқ депутатлари Оҳангарон туман Кенгашига партиямиздан сайланган депутат Муҳаббат Толипова сайловчилар мурожаатлари асосида кўплаб амалий ишларни амалга оширмоқда. Депутат томонидан “Ойбулоқ” МФЙга қарашли “Ёшлик” кўчасининг таьмирга муҳтожлиги ўрганилди. Аҳолининг ҳақли эътирозларига сабаб бўлаётган йўлни тез фурсатда асфальтлаштириш зарурлиги ҳақида мутахассислар билан келишиб олди.
Муҳаббат Толипова мазкур масала юзасидан туман йўл қурилиш ташкилотига депутатлик сўрови билан мурожаат қилди. Сўровда “Ёшлик” кўчасидаги аянчли аҳвол аҳолига кўплаб ноқулайликлар туғдираётгани тушунтирилди.
Ташкилот депутат кўтарган масалага бефарқ қарамади. Натижада “Ёшлик” кўчасининг 800 метр жойи асфальтланди. Одамлар хурсанд.

На улице «Ёшлик» уложили новый асфальт
Депутат Мухаббат Толипова,  избранная из нашей партии в Ахангаранский районный кенгаш народных депутатов, на основе обращений избирателей  активно содействует решению актуальных проблем. На сей раз депутат изучила состояние улицы «Ёшлик» схода граждан махалли «Ойбулок», которая стала причиной обоснованного недовольства жителей. После тщательного изучения проблемы депутат вместе со специалистами пришли к единому выводу о  необходимости укладки асфальта в короткие сроки.
Мухаббат Толипова направила депутатский запрос   в районную организацию дорожного строительства, в котором подробно разъяснялось плачевное состояние улицы «Ёшлик», что создает массу проблем для жителей.
Организация серьезно отнеслась к проблеме. В результате в короткие сроки  был заасфальтирован 800 метровый участок улицы «Ёшлик».