Зарбдор туманидаги "Шодлик" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида хотин-қизлар муаммолари ўрганилди.
Фуқаролар томонидан асосан, соғлиқларини тиклаш учун моддий ёрдам, уй - жой таъмири бўйича пул маблағлари ва субсидияга тикув машинаси ажратилиши бўйича мурожаат қилинди.
Хусусан, Маматова Манзура, Усмонова Умида, Бобобекова Мадина, Умматова Махфузаларнинг мурожаати ўрганилди. Бу бўйича тегишли масъуллар билан гаплашилиб, депутат сўрови чиқарилди.
Бўстон оилавий поликлиникасининг аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича ҳам ўрганиш олиб борилди.
Поликлиника ҳамшираси Шералиева Гулчеҳра опанинг айтишича Болалар эмлаш хонасига чақалоқлар учун манеж ҳамда дори-дармонлар учун махсус музлатгич кераклиги (вақтинча уй музлатгичидан фойдаланаётганлиги айтилди) ҳам айтиб ўтилди.

В махалле «Шодлик» Зарбдарского района изучены проблемы женщин.
Среди поднятых гражданами вопросов — оказание финансовой помощью на восстановление здоровья, на ремонт дома и в получении субсидии на швейную машину.
В частности, изучены обращения Манзуры Маматовой, Умиды Усмановой, Мадины Бобобековой, Махфузы Умматовой. Для их решения привлечены соответствующие должностные лица, подготовлен депутатский запрос.
Также проведено изучение по оказанию Бустанской семейной поликлиникой услуг населению.
По словам медсестры поликлиники Гулчехры Шералиевой, в детской прививочной комнате нужен манеж для малышей и специальный холодильник для лекарств (так как на данный момент пользуются домашним холодильником).