Зарбдор туманидаги "Шодлик" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида хотин-қизлар муаммолари ўрганилди.
Фуқаролар томонидан асосан, соғлиқларини тиклаш учун моддий ёрдам, уй - жой таъмири бўйича пул маблағлари ва субсидияга тикув машинаси ажратилиши бўйича мурожаат қилинди.
Хусусан, Маматова Манзура, Усмонова Умида, Бобобекова Мадина, Умматова Махфузаларнинг мурожаати ўрганилди. Бу бўйича тегишли масъуллар билан гаплашилиб, депутат сўрови чиқарилди.
Бўстон оилавий поликлиникасининг аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича ҳам ўрганиш олиб борилди.
Поликлиника ҳамшираси Шералиева Гулчеҳра опанинг айтишича Болалар эмлаш хонасига чақалоқлар учун манеж ҳамда дори-дармонлар учун махсус музлатгич кераклиги (вақтинча уй музлатгичидан фойдаланаётганлиги айтилди) ҳам айтиб ўтилди.

“One Day of a Deputy” appeals of citizens find a solution
Issues raised by citizens include providing financial assistance to restore health, repair a house, and receive a subsidy for a sewing machine.
In particular, the appeals of Manzura Mamatova, Umida Usmanova, Madina Bobobekova, and Makhfuza Ummatova have been studied. Relevant officials have been involved in solving them, and a deputy’s request has been prepared.
A study was also conducted on providing services to the population by the Bustan Family Polyclinic.
According to polyclinic nurse Gulchekhra Sheraliyeva, the children’s vaccination room needs a playpen for babies and a special refrigerator for medicines (since they currently use a home refrigerator).
After a conversation with the people responsible for this, it is planned to take measures to solve the problem.