МАҲАЛЛА АҲОЛИСИ ТОЗА ИЧИМЛИК СУВИ БИЛАН ТАЪМИНЛАНДИ
Халқ депутатлари Тошлоқ туман Кенгашидаги ЎзХДП депутатлик гуруҳи аъзоси,11- Ахшак сайлов округи депутати Азизбек Қодировнинг саъйи ҳаракати билан тумандаги "Қанжирға" маҳалласининг Фурқат кўчасида янги сув қудуғи қазилди, сув минораси, сув насоси ҳамда трансформатор ўрнатилиб, 5 км 300 метрга сув тармоғи тортилди.
Асосийси, сув минораси олдида тозалов (фильтр) қурилмаси ҳам ўрнатилди. Бу ишлар учун республика бюджетидан 2 млрд. 649 миллион сўм маблағ сарфланди. Натижада маҳалла ҳудудидаги 739 та хонадоннинг 500 таси тоза ичимлик суви билан таъминланди.

Clean drinking water for mahalla residents
Clean drinking water was delivered to the residents of the mahalla, who have been waiting for this for many years.
Through the efforts of a member of the group of Tashlak Council of People’s Deputies, deputy of the 11th Akhshak constituency Azizbek Qodirov, a new well was dug on the street of Furkat in “Kandjirga” mahalla of the same district. A water tower, a water pump, and a transformer were installed, and a water supply network was laid for 5 km 300 meters.
Notably, a cleaning (filtering) device is installed in front of the water tower. The state budget allocated 2 billion 649 million UZS for these works. As a result, 500 out of 739 mahalla houses were provided with clean drinking water.