МАҲАЛЛА АҲОЛИСИ ТОЗА ИЧИМЛИК СУВИ БИЛАН ТАЪМИНЛАНДИ
Халқ депутатлари Тошлоқ туман Кенгашидаги ЎзХДП депутатлик гуруҳи аъзоси,11- Ахшак сайлов округи депутати Азизбек Қодировнинг саъйи ҳаракати билан тумандаги "Қанжирға" маҳалласининг Фурқат кўчасида янги сув қудуғи қазилди, сув минораси, сув насоси ҳамда трансформатор ўрнатилиб, 5 км 300 метрга сув тармоғи тортилди.
Асосийси, сув минораси олдида тозалов (фильтр) қурилмаси ҳам ўрнатилди. Бу ишлар учун республика бюджетидан 2 млрд. 649 миллион сўм маблағ сарфланди. Натижада маҳалла ҳудудидаги 739 та хонадоннинг 500 таси тоза ичимлик суви билан таъминланди.

ЧИСТОЙ ПИТЬЕВАЯ ВОДА ЖИТЕЛЯМ МАХАЛЛИ
Усилиями члена группы Ташлакского районного Кенгаша народных депутатов, депутата 11-го Ахшакского избирательного округа Азизбека Кодирова прорыт новый колодец на улице Фуркат махалли«Канджирга» одноименного района, установлены водонапорная башня, водяной насос и трансформатор, проложена водопроводная сеть на 5 км 300 метров.
Примечательно, что перед водонапорной башней установлено очистительное (фильтрующее) устройство. На эти работы из республиканского бюджета выделено 2 миллиарда 649 миллионов сумов. В результате 500 из 739 домов махалли были обеспечены чистой питьевой водой.