Ўзбекистон ХДП Учқўрғон туман кенгаши томонидан «Учкўприк» МФЙда маҳалла фаоллари иштирокида «Муҳокама, таҳлил ва таклиф» мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Дастлаб бугунги кунда қабул қилинаётган қонунлар меъёрий ҳужжатлар мазмун-моҳияти ҳақида сўз борди. Хусусан, парламентда муҳокама қилинаётган «Аҳолини шовқинли зарарли таъсиридан ҳимоя қилиш тўғрисида»ги қонун лойиҳасида таклиф этилаётган меъёрлар аҳамияти ҳақида тўхталиб ўтилди.
Қонун лойиҳаларининг халқ муҳокамасига қўйилаётгани, қонунларни қабул қилишда депутатлар очиқ ва ошкора ўз фикр мулоҳазаларини билдираётгани уларнинг халқчиллигини таъминлаши таъкидланди.
Суҳбатнинг иккинчи қисмида маҳалла фаолларининг таклиф ва мурожаатлари тингланди. Жумладан, маҳалла ҳудудида Қишлоқ врачлик пункти мавжуд бўлиб, ушбу врачлик пунктини 5 км масофада бўлган жойга кўчирилган. Бу ўзгариш одамларга қийинчилик туғдираётгани сабабли қулайлик яратиш учун аввалги жойига қайтарилишида ёрдам сўралди.
Шу билан бирга, «Меҳнатобод-Учкўприк» йўналишидаги қатнов йўллари таъмирталаб бўлиб, яроқсиз аҳволга келиб қолганлиги туфайли асфальтлаштириб бериш масаласи ўртага ташланди. Масалалар масъулларга тегишли тартибда етказилиб, ҳал этиладиган бўлди.

The Uchkurgan District Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan held a roundtable discussion on “Discussion, analysis and proposal” with the participation of mahalla activists in “Uchkoprik” MCA.
First, the essence of the laws and regulatory documents adopted today were considered. In particular, the importance of the norms proposed in the draft law “On protection of the population from the harmful effects of noise” discussed in the parliament was reviewed.
It was noted that the fact that the people are discussing draft laws and that deputies openly express their opinions during the adoption of laws ensures their patriotism.
In the second part of the conversation, suggestions and appeals of mahalla activists were heard. In particular, there is a Village Medical Center in the mahalla’s territory, and this medical center was moved to a place 5 km away. Since this change is causing difficulties for people, help is requested to return it to its previous location for convenience.
At the same time, the issue of asphalting the roads in the Mehnatabad-Uchkoprik direction was raised because they were not repaired and unusable. The problems were brought to the appropriate authorities and resolved.