Депутат ёшлар ҳузурида
Чуст туманидаги “Баркамол авлод” болалар ижодиёти марказида туман Кенгашига 4-Чармгарон сайлов округидан сайланган депутат Муқаддас Фазлиддинова иштирокида “Депутат ва ёшлар” учрашуви ўтказилди.
Мулоқотдан мақсад – ёшларни қонун ижодкорлиги жараёнига жалб қилиш, уларнинг муҳим ташаббус ва таклифларини олиш, ёшларнинг сиёсий кўникмаларини ривожлантиришдан иборат эди. Суҳбат давомида қонунчиликдаги ўзгаришлар ва уларнинг кишилар ҳаётидаги аҳамияти ҳақида ҳам сўз борди. Йигит-қизлар ислоҳотлар борасидаги ўз фикр-мулоҳазаларини билдирди.
Туман Кенгаши депутати учрашувда фаол қатнашган ёшларга фахрий ёрлиқ ва эсдалик совғаларини топширди. Тадбир сўнгида 10 га яқин ёшлар Ўзбекистон ХДП сафига қабул қилинди.

A “Deputy and youth” meeting was held at the “Barkamol Avlod” children’s art center in Chust district, with Muqaddas Fazliddinova, the deputy elected to the district council from the 4th Charmgaron electoral district.
The purpose of the dialogue was to involve young people in the law-making process, receive their important initiatives and suggestions, and develop their political skills. During the conversation, changes in legislation and their importance in people’s lives were also discussed. Young people expressed their opinions on the reforms.
The deputy of the District Council handed over honorary certificates and souvenirs to the young people who actively participated in the meeting. Following the event, about 10 young people were accepted into the ranks of the People’s Democratic Party of Uzbekistan.