Халқ депутатлари Вобкент туман Кенгаши депутати Ф.Умаров бошчилигида ёшлар билан учрашувлар давом этмоқда. Учрашувда раҳбарлар томонидан талаба-ёшларни қизиқтирган барча саволларга жавоблар берилди.
Туман депутати Ф.Умаров Дўстлик маҳалласида жойлашган “Тола кластер” биносида ёшлари билан учрашди. Ушбу учрашувда туман ёшлар ўзларининг муаммо ва таклифлари билан иштирок этишди.
Учрашув давомида, "Артел" компаниясига 50 нафар, Интер-инженеринг компанияларига 30 нафар ишсиз, хусусан, битирувчи ёшлар, миграциядан қайтган ҳамда кам даромадли фуқаролар ишлаш истагини билдирди.
Шунингдек, тумандаги 7 та корхона ва ташкилотларга жами 20 нафар фуқаронинг турли касбларга йўналтирилди. Тадбир давомида, аёллар ва ёшлар дафтарига турувчи 22 нафар ишсиз, кам даромадли фуқарлога субсидия асосида 8 та турли хилдаги асбоб-ускуналар берилиб, бандлиги таъминланди.
«Фаол аёллар» қаноти Лойиҳаларимиз Фахрий Депутат Жамоатчилик қабулхонаси Халқ демократик партияси депутатларидан аниқ натижалар

The meeting with young people continues under the leadership of F. Umarov, deputy of the Vobkent District Council of People’s Deputies. At the meeting, the leaders answered all the students’ questions.
District deputy F. Umarov met with young people in the Tola Cluster building in “Dustlik” mahalla. The district youth participated in this meeting by discussing their problems and proposals.
At the meeting, 50 unemployed people, especially young graduates, returnees from migration, and low-income citizens, expressed their desire to work for Artel company and 30 for inter-engineering companies.
Also, 20 citizens were directed to various professions in 7 enterprises and organizations in the district. At the event, 22 unemployed, low-income citizens of the women’s and youth registry were provided with eight different types of equipment based on subsidies, and their employment was ensured.