Ўзбекистон Халқ демократик партияси ижтимоий адолат тамойиллари асосида ижтимоий ҳимояга муҳтож кишилар манфаатларини ҳимоя қилади. Мамлакат сиёсий кучлари сўл қаноти ҳисобланган партия фуқаролик ва миллатлараро тотувлик, ижтимоий барқарорлик, ҳар бир оила ва бутун халқ фаровонлигига эришиш каби умуммиллий манфаатларни ўз мафкураси ва сиёсий фаолиятининг пойдевори, деб билади.
Шу кунларда партиянинг Тошкент шаҳар кенгаши вакиллари, волонтёрлик гуруҳлари, депутатликка номзодлар кенг кўламли сайловолди ташвиқот тадбирларини, учрашувларини ўтказмоқда.
Айни пайтда пойтахтимиз марказий кўчаларидаги LED экранларида номзодларнинг тарғибот роликлари намойиш этилмоқда. Партиянинг “Ҳар бир инсон фаровонлиги учун!”, “Ижтимоий давлат учун!” шиорлари акс этган билбордларга йирик ҳажмдаги баннерлар ўрнатилган.
Тарғибот тадбирларида ва уйма-уй юриб партия ғояларини сайловчиларга етказишда тарқатма материалларда фойдаланиляпти.
Партия электорати бўлган нуронийлар, вақтинча банд бўлмаган фуқаролар, касб-ҳунар ўрганаётган ёшлар, аёллар, ижтимоий соҳа вакиллари билан ўтаётган мулоқотларда янги Сайловолди дастурида кўзда тутилган муҳим ташаббус ва таклифлар ҳақида сўзлаб бериляпти.
Партия ўз сайловолди дастурида 10 та йўналиш, 15 та стратегик қадамдан иборат 150 дан ортиқ ташаббусларни илгари сурмоқда. Хусусан, аҳолини ижтимоий ҳимоя қилиш соҳасидаги қонун ҳужжатларини янги нормалар билан тўлдириш орқали “Ижтимоий кодекс”ни ишлаб чиқиш ва қабул қилишга эришиш, ҳар бир инсоннинг бирламчи ҳаётий эҳтиёжларига етадиган энг кам истеъмол харажатларини қонун даражасида белгилаш мақсадида “Энг кам истеъмол харажатларини белгилаш тартиби тўғрисида”ги Қонунни қабул қилиш, Ногиронлар учун объектлар ва хизматларнинг қулайлиги миллий стандартларини ишлаб чиқиб, қонун даражасида мустаҳкамлаш каби таклиф ва ташаббуслар ўрин олган.
Бундан ташқари, “Коммунал хизматлар ва тарифларни тартибга солиш тўғрисида”ги Қонунни қабул қилиш, сувдан фойдаланиш ва уни муҳофаза қилиш соҳасидаги ижтимоий муносабатларни тартибга солиш учун Сув кодексини қабул қилиш вазифаси ҳам илгари сурилмоқда.
Ўзбекистон Халқ демократик партияси учун ҳар бир сайлов халқимизга хизмат қилиш имкониятидир. Барча сайловчиларни партиямизнинг дастурлари билан яқиндан танишишга ва сайловларда фаол иштирок этишга чақирамиз.

The People's Democratic Party of Uzbekistan protects the interests of people in need of social protection, based on the principles of social justice. The party, considered the left wing of the country's political forces, considers such national interests as civil and interethnic harmony, social stability, and achieving the well-being of each family and the entire nation as the basis of its activities.
These days, representatives of the Tashkent City Council of the party, volunteer units, and candidates for deputies are holding large-scale pre-election campaign events and meetings.
At the moment, candidates' campaign videos are being shown on LED screens on the central streets of our capital. The party's slogans "For the well-being of everyone!", "For the sake of social equality!" are displayed on large-scale banners on billboards with slogans.
During dialogues with the party's voters, temporarily unemployed citizens, young people, women, and representatives of the social sphere, important initiatives and proposals provided for in the new election program are discussed.
In its election program, the party promotes more than 150 initiatives consisting of 10 directions and 15 strategic steps. In particular, to achieve the development and adoption of the "Social Code" by supplementing the legislation in the field of social protection of the population with new norms "On the procedure for determining minimum consumption costs" in order to determine the minimum consumer costs for the basic living needs of each person at the legal level, proposals and initiatives have been put forward, such as the adoption of a law, the development of national standards for the accessibility of facilities and services for people with disabilities and their strengthening at the legislative level.
In addition, the task of adopting the Law "On the regulation of housing and communal services and tariffs", the adoption of the Water Code to regulate public relations in the field of water use and protection is being promoted.
For the People's Democratic Party of Uzbekistan, every election is an opportunity to serve our people. We invite all voters to familiarize themselves with the programs of our party and actively participate in the elections.