Ўзбекистон Халқ демократик партияси ижтимоий адолат тамойиллари асосида ижтимоий ҳимояга муҳтож кишилар манфаатларини ҳимоя қилади. Мамлакат сиёсий кучлари сўл қаноти ҳисобланган партия фуқаролик ва миллатлараро тотувлик, ижтимоий барқарорлик, ҳар бир оила ва бутун халқ фаровонлигига эришиш каби умуммиллий манфаатларни ўз мафкураси ва сиёсий фаолиятининг пойдевори, деб билади.
Шу кунларда партиянинг Тошкент шаҳар кенгаши вакиллари, волонтёрлик гуруҳлари, депутатликка номзодлар кенг кўламли сайловолди ташвиқот тадбирларини, учрашувларини ўтказмоқда.
Айни пайтда пойтахтимиз марказий кўчаларидаги LED экранларида номзодларнинг тарғибот роликлари намойиш этилмоқда. Партиянинг “Ҳар бир инсон фаровонлиги учун!”, “Ижтимоий давлат учун!” шиорлари акс этган билбордларга йирик ҳажмдаги баннерлар ўрнатилган.
Тарғибот тадбирларида ва уйма-уй юриб партия ғояларини сайловчиларга етказишда тарқатма материалларда фойдаланиляпти.
Партия электорати бўлган нуронийлар, вақтинча банд бўлмаган фуқаролар, касб-ҳунар ўрганаётган ёшлар, аёллар, ижтимоий соҳа вакиллари билан ўтаётган мулоқотларда янги Сайловолди дастурида кўзда тутилган муҳим ташаббус ва таклифлар ҳақида сўзлаб бериляпти.
Партия ўз сайловолди дастурида 10 та йўналиш, 15 та стратегик қадамдан иборат 150 дан ортиқ ташаббусларни илгари сурмоқда. Хусусан, аҳолини ижтимоий ҳимоя қилиш соҳасидаги қонун ҳужжатларини янги нормалар билан тўлдириш орқали “Ижтимоий кодекс”ни ишлаб чиқиш ва қабул қилишга эришиш, ҳар бир инсоннинг бирламчи ҳаётий эҳтиёжларига етадиган энг кам истеъмол харажатларини қонун даражасида белгилаш мақсадида “Энг кам истеъмол харажатларини белгилаш тартиби тўғрисида”ги Қонунни қабул қилиш, Ногиронлар учун объектлар ва хизматларнинг қулайлиги миллий стандартларини ишлаб чиқиб, қонун даражасида мустаҳкамлаш каби таклиф ва ташаббуслар ўрин олган.
Бундан ташқари, “Коммунал хизматлар ва тарифларни тартибга солиш тўғрисида”ги Қонунни қабул қилиш, сувдан фойдаланиш ва уни муҳофаза қилиш соҳасидаги ижтимоий муносабатларни тартибга солиш учун Сув кодексини қабул қилиш вазифаси ҳам илгари сурилмоқда.
Ўзбекистон Халқ демократик партияси учун ҳар бир сайлов халқимизга хизмат қилиш имкониятидир. Барча сайловчиларни партиямизнинг дастурлари билан яқиндан танишишга ва сайловларда фаол иштирок этишга чақирамиз.

Народно-демократическая партия Узбекистана защищает интересы людей, нуждающихся в социальной защите, основываясь на принципах социальной справедливости. Партия, считающаяся левым крылом политических сил страны, в качестве основы своей деятельности считает такие национальные интересы, как гражданское и межнациональное согласие, социальная стабильность, достижение благополучия каждой семьи и всей нации.
В эти дни представители Ташкентского городского совета партии, волонтерских отрядов, кандидатов в депутаты проводят масштабные предвыборные агитационные мероприятия и встречи.
В настоящий момент агитационные видеоролики кандидатов демонстрируются на светодиодных экранах на центральных улицах нашей столицы. Лозунги партии «За благосостояние каждого!», «Ради социального равенства!» на билбордах с лозунгами размещаются масштабные баннеры.
В ходе диалогов с избирателями партии, гражданами, временно не трудоустроенными, молодежью, женщинами, представителями социальной сферы, говорится о важных инициативах и предложениях, предусмотренных в новой избирательной программе.
В своей предвыборной программе партия продвигает более 150 инициатив, состоящих из 10 направлений и 15 стратегических шагов. В частности, добиться разработки и принятия «Социального кодекса» путем дополнения законодательства в области социальной защиты населения новыми нормами «О порядке определения минимальных расходов потребления» в целях определения минимальные потребительские затраты на основные жизненные потребности каждого человека на правовом уровне выдвинуты предложения и инициативы, такие как принятие закона, разработка национальных стандартов доступности объектов и услуг для инвалидов и их усиление на законодательном уровне.
Кроме того, продвигается задача принятия Закона «О регулировании жилищно-коммунальных услуг и тарифов», принятия Водного кодекса для регулирования общественных отношений в сфере использования и охраны воды.
Для Народно-демократической партии Узбекистана каждые выборы – это возможность послужить нашему народу. Приглашаем всех избирателей ознакомиться с программами нашей партии и активно участвовать в выборах.