“Коррупция – келажакка таҳдид” мавзусида давра суҳбати ўтказилди
Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши мамлакатимизда ёшлар ва хотин-қизларнинг иқтисодий, сиёсий ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаоллигини ошириш, уларнинг таълим олиши, касбий кўникмаларини ривожлантириши ва бандлигини таъминлашга кўмаклашиш, шунингдек, тадбиркорлик ташаббусларини қўллаб-қувватлаш бўйича тизимли ишларни амалга оширмоқда.
Ўзбекистон Миллий университетида коррупцияга қарши курашиш ва унинг салбий оқибатлари ҳақида жамоатчиликни хабардор қилиш мақсадида «Коррупция – келажакка таҳдид” мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Унда Олий Мажлис қонунчилик палатаси депутатлари, ЎзХДП МК ходимлари, маҳаллий кенгаш депутатлари, профессор-ўқитувчилар, талабалар, ОАВ ва фаол ёшлар иштирок этишди.
Тадбир аввалида Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати, Коррупцияга қарши курашиш ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитаси аъзоси Анвархон Темиров сўзга чиқиб, мавзу борасида фикр билдирди.
Шунингдек, ЎзХДП МК бўлим бошлиғи Муҳсиддин Низомиддинов ҳамда Ўзбекистон Халқ демократик партияси «Ёшлар қаноти» фаоли Гавҳар Қаршиевалар ҳам чиқиш қилиб, демократик жараёнларда ёшларнинг ҳамда хотин-қизларнинг иштироки ва ўрни ҳақида тўхталиб ўтишди.
Учрашув якунида талабалар ўзларини қизиқтирган саволларига депутатлар томонидан жавоб олишди. Бир гуруҳ талабаларга партияга аъзолик гувоҳномалари топширилди.

Центральный Совет Народно-демократической партии Узбекистана проводит системную работу по повышению экономической, политической и социальной активности молодежи и женщин в стране, оказанию им содействия в получении образования, развитии профессиональных навыков и обеспечении занятости, а также поддержке предпринимательских инициатив.
В Национальном университете Узбекистана состоялся круглый стол на тему «Коррупция — угроза будущему,» направленный на борьбу с коррупцией и информирование общественности о ее негативных последствиях.
В нем приняли участие депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса, сотрудники Центрального Совета Народно-демократической партии Узбекистана, депутаты местных Кенгашей, профессора-преподаватели, студенты, СМИ и активная молодежь.
В начале мероприятия выступил депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса, член Комитета по противодействию коррупции и судебно-правовым вопросам Анвархон Темиров.
Также с докладами выступили начальник отдела Центрального Совета Народно-демократической партии Узбекистана Мухсиддин Низомиддинов и активистка «Молодежного крыла» Народно-демократической партии Узбекистана Гавхар Каршиева.
В конце встречи студенты получили ответы на интересующие их вопросы от депутатов. Группе студентов были вручены партийные удостоверения.